чищення колодязя Львів
Головна > Новини > Список новин

Чистка криниці,колодязів

Чому зникає вода в криницях в Україні?

2020-07-05 08:32 від admin

Останні роки українці починають спостерігати проблему зникнення води в верхніх шарах горизонту і потерпають від падіння рівня води не тільки в річках та водоймах, але і в криницях. В чому проблема зникнення води?

Для цього на погляд фахівців-екологів існує декілька причин. Оснвною проблемаю являється глобальна діяльність людства в сфері промисловості і сільського господарства, де неефективно і небережно використовують водні ресурси. Воду забираюсть з верхніх шарів водоносних горизонтів та неконтрольовано і небережно використовують для поливу полів та промисловості. На цю проблему накладається проблема забруднення атмосфери і утворення парникового ефекту. Фахівці починаючи з 70-х років минулого століття спостерігають підвищення середньої температури повітря по всій планеті що спричиняє парниковий ефект а це в сфою чергу призводить до зміни клімату. Тако останні зими які ми можемо спостерігати мають невелику кількість опадів і не дозволяють акумулювати і поповнювати втрачені водні ресурси, які були використані людиною дл своїх потреб. Це призводить до зникнення верхнього водоносного горизонту і до посух. Висихають і міліють річки та ознера, ба навіть багаторічні болота та торфянники.

Як результат що ми отримуєм в наслідок таких змін? В першу чергу в Україні відбувається зменшення верхнього водоносного горизонту і висихання річок, водойм. Ліові смуги пересихають і зникають додатково від пожеж. Неефективне використання води з верхньіх водоносних горизонтів випаровуються і не поповнюються через парниковий ефект. В кінцевому випадку лісостепова смуга перетворюється на пустелю. Виникають пилові бурі. Будь-які дощі не затримуються в верхніх шарах грунту і спричиняють весняні повені та розливи річок які наносять додаткову шкоду сільському господарству. Для прикладу, у басейні Дніпра за весну вода у всіх річках впала - за понад століття спостережень. Фахівці бьють на сполох, - рівень води в водосховищах стрімко падає і вони не виключають введення обмежень на використання води.

Що чекає власників криниць? Тут ситуація прямо пропорційнаяк і в цілій країні. Падіння грунтових вод і маловоддя призводить до пересихання джерел і зниження рівня води в криницях. Так в центральних і південних регіонах України вже спостерігається зниження рівня води в криницях або вагалі зникнення. В цій ситуації залишається лише варіант поглиблення криниць. Дещо краща ситуація в північних та західних областях України - Львівській, Волинській, Івано-Франківськкій та Тернопільській областях. Тут падіння рівня води спостеррігається рідко лише в певних населених пунктах. Правда тут спостерігається замулення водойм і забруднення річок. В даних регіонах необхідно проводити профілактичні очистні роботи гирл річок та озер. Не допускати засмічення і перекриття русел річок. Тут допоможе Чистка криниць від мулу та органічного бруду.

Слід відзначити, що боротьбу з маловоддям силами лише окремих господарств неможливо подолати. Програма по відновленню і збереженню водоносних горизонтів а також екологічної ситуації в цілому повинна проводитись на рівні держави сплановано та фінансуватись. Якщо не почати відновлювати водні джерела і їх стан сьогодні, вже завтра ми отримаємо екологічну катастрофу. Вода почне зникати не лише у річках та озерах, але й у криницях.

Власникам криниць потрібно регулярно проводити огляд і чистку криниць весною та осінню. Слідкувати за тим, щоб не вирубувались навколишні зелені насадження та ліси, які утримують воду в грунті.

Наша компаніє надає професійні послуги з огляду і чистки криниць, поглиблення та дезінфекції криниць. В и можете замовити професійну чистку криниці а в разі потреби і поглиблення та дезінфекції, це запорука чистої питної води у вашій криниці.

Назад