чищення колодязя Львів
Головна > Новини > Список новин

Чистка криниці,колодязів

Як проводиться чистка криниць

2017-04-01 18:02 від admin

Криниця являється важливим джерелом питної води в домі. Від того яка якість води залежить і ваше здоров"я. Криниця з часом потребує чистки так як забруднюється органічними та неорганічним домішками, що призводить до погіршення якості води.

Основними показниками забруднення криниці є такі:

  • вода стає мутна;
  • з шахти колодязя розповсюджується запах органічного перегною;
  • на поверхні води в колодязі стає помітна жирна плівка;
  • в колодязі падає рівень води.

При наявності одного з вищенаведених признаків рекомендується проводити повну або часткову чистку криниць. В залежності від ступеня забруднення підбирають і  метод очистки криниць.

Існують такі способи чищення колодязів:

  • Відкачка води.
  • Фізична чистка внутрішніх кілець колодязя.
  • Чистка та заміна придонного шару.
  • Хімічне чищення внутрішніх стінок колодязя.

Відкачка води - це найпростіший метод оновлення води в криниці в разі якщо забруднення води невелике, або в криницю попадають сторонні предмети або органічні елементи (листя, пил, солома).Також відкачка води допомагає в разі поступлення у шахту колодязя підшкірної води (дощової води, води з верхніх шарів грунту в сезони злив).

Фізична очистка кілець криниці проводиться в разі забруднення та появи наросту моху, появи суглинку на стінках кілець, що свідчить про негерметичність колодязю і просочування зовнішнього грунту в шахту. Якщо не чистити такі забруднення, вони за часом осідають на дно у вигляді мулу і забивають джерело криниці.

Хімічне очищення криниць - застосовують в разі сильного забруднення шахти криниці, у вигляді домішок, появи органічного запаху перегнивання і т.п.

Фізична чистка шахти та кілець криниці полягає в очищенні стінок колодязя від моху, перегною, нальоту та мулу. Крім цього дно криниці також очищуються на засипають 10-15 см щаром гравію.

Хімічна очистка базується на обробленні ствола шахти криниці 10% хлорним вапняним розчином, яким необхідно обробити усі кільця шахти колодязя.

Чистка криниць - непросте завдання. Для того щоб провести правильну чистку криниці необхідно мати спеціальне обладнання, навикии та досвід. Слід дотримуватись методів безпеки як фізичної так і хімічної. Довірте цю роботу професіоналам. Ми допоможемо Вам отримати якісну, чисту та смачну воду. 

Назад