чищення колодязя Львів
Головна > Новини > Список новин

Чистка криниці,колодязів

Як часто проводиться чистка криниць

2017-05-18 00:52 від admin

Часто виникає питання:  з якою регулярністю необхідно проводити чистку криниць, щоб мати чисту та смачну воду?

Чиста вода в криниці залежить від багатьох факторів. Тому для одних криниць чистку проводять один раз в рік, на інших і 2-3 рази на рік. Давайте для розуміння розглянемо основні фактори, які впливають на наявність забруднень криниць.

По-перше: Чистка криниць залежить від природних умов де знаходиться криниця. Серед них - це тип грунту та місцепроходження грунтових вод. Що це значить. Якщо у вашій місцевості здебільшого чорнозем та велика вологість - вам прийдеться чистити криницю раз 6 місяців, точніше кожної весни та осені. Якщо у вас глиниста земля та суглинок - вода в колодязі буде рідше забруднюватись. Тому бажано проводити очистку навесну після таяння снігу. Інколи, для суглинкових, пісчаних грунтів при невеликих кількостях опадів можна і не проводити чистку, якщо вода без домішків та запахів.

По-друге: Якість і чистота води залежить від кількості опадів в сезон та кількості снігу в осінньо-зимовий період. Цей фактор паралельно звязаних з каналізаційними і орошуючими каналами, які є у вашій місцевості. Не секрет, що за останні роки в багатьох селах та містах не займаються профілактикою та очисткою ровів, каналів стічних вод та русол річок, особливо у відлигу. Ця вся підшкірна вода поглинається грунтами і попадає через підземні джерела до криниць. 

По-третє: Промислові та хімічні забруднення при обробці полів. На жаль сучасне господарювання колгоспів, фермерських господарств часто пов"язане з використанням хімії та органіки, яка також може при певних погодних умовах попадати зі стічними водами у колодязі.

По-четверте: Так звана застояна вода. Інколи бувають ситуації коли в господарстві настільки мало використовується вода з криниці, як наприклад дачники, пенсіонери і т.п. що обєм забору води дуже малий. Тому природнє поновлення і прибування води з джерела ускладнене тиском води стоячої. Тому в таких колодязях притухає прибуття нової чистої джерельної води і вода тухне при наявності органічних домішок.

Тому господар візуально повинен оцінити якість і чистоту води навесні і восени і по результатах запахів або домішків приступати до очищення криниці. Якщо у вас виникають труднощі в оцінці або вам потрібна консультація щодо очистки криниці  - дзвоніть по телефону. Ми з радістю допоможемо Вам.

Назад